Королеви наших клумб
Поговоримо про багаторічні рослини - це ті квіти, які є безпрограшним варіантом, вони ніколи вас не підведуть навіть якщо ви садівник-початківець -і будуть радувати своїм пишним цвітінням. Посадивши їх ви будете задоволені результатом і найголовніше, що ці рослини малодоглядні.
Почну з багаторічників, звичайно. Це як "паличка виручалочка" в саду, які завжди вас виручать. Якщо однолітники може бути не вдасться розсада, або завадять ще якісь погодні умови, то багаторічники, що особливо перезимували -завжди врятують становище.
Один з найнадійніших і на мій погляд найкрасивіших я вважаю "котівник" Якщо порівнювати його з "лаватерою". То перший це гідна заміна! Котівник зимує у наших широтах від півночі України до півдня. Відмінно поєднується в композиціях із трояндами. За своїм вирощуванням "котівник" дуже простий - посухостійкий, до спеки невибагливий, дощів не боїться. Розмножується як насінням шляхом вирощування через розсаду на підвіконні, так і посіяти насіння прямо в грунт на місці, де він буде посаджений. Насіння можна висівати в ґрунт у жовтні, листопаді. А на розсаду у квітні, травні. Горщики для розсади підійдуть невеликі. Розсада висаджується в ґрунт, коли пройдуть останні заморозки.
Крім красивого зовнішнього вигляду, ця рослина має тонкий аромат. Помічено, що кішки дуже люблять сидіти під кущами цих квітів та вдихати їхній аромат.
Розмір рослини невеликий, більше вважається, що бордюрні рослини до 50 сантиметрів, але є і карликові флокси до 15 см.
Найвдаліший котівник під назвою "КІТ Кат" - це гідна заміна лаванді у вашому саду.
Наступна в моєму списку квітка, яку схвалили ще наші бабусі, вона росла в кожному саду це "флокси петельчасті". З одних тільки "флоксів" можна оформити клумбу, яка безперервно цвістиме починаючи з червня місяця і до пізньої осені. Якщо ви видалятимете відцвілі квітконоси, то з пазух листя зростатимуть нові квітконоси. Колірна гамма флоксів просто величезна від ніжно-рожевого до темно-фіолетового. Є дуже ароматні сорти із густим ароматом.
Розмножуються і живцями та насінням і просто розподілом куща. Але найвдаліше розмноження це насінням, висаджуючи розсаду на підвіконні в горщики у березні місяці. Найголовніше, що такий спосіб не передає жодних захворювань від материнської рослини. При сівбі 100% схожість.
Але у нас частіше зустрічаються сорти високорослі. Але на сьогоднішній день виведені низькорослі сорти. Висота куща дуже компактна-35-40 см і діаметр квітки 10 см! І цвітуть протягом усього сезону навіть у сонячних місцях. Рослини невибагливі, потребує лише видалення відцвілих квіточок.
Наступна рослина однорічник-ошатний і незвичайний. Найзатребуваніша зараз, настільки ефектна рослина.
"Геліотроп" дуже нагадує бузок насичено фіолетові квіти і ванільний аромат. Єдине, що вимагає ця рослина, це сонячне місце посадки. Втім, як і всі рослини з нашого списку.
він вирощується через розсаду на початку лютого. Він дуже довго прокидається, але згодом дуже швидко росте. та цвіте через 4 місяці. Висота рослини 50 см, всаджуйте по 5 6 рослин. Прищипніть верхівку рослин.