Засоби захисту від комах на квіткових та овочевих культурах
У нашій статті ми поговоримо про способи боротьби з найпоширенішими комахами. Засоби та методи, що використовуються, доступні як початківцям, так і досвідченим садівникам.
Як боротися із білокрилкою?
Цей шкідник найчастіше зустрічається на фуксії та королівській пеларгонії. При бездіяльності садівника на квітах з'явиться ціла колонія білокрилки. Простим обприскуванням дихлофосом неможливо знищити всіх комах.
Для боротьби з білокрилкою рекомендую використовувати хімікат "Актара", тільки з іншою нормою витрати. На упаковці зазначено, що вміст потрібно розбавити з 10 л води, але краще змішувати на 2 л. Обприскування слід проводити 3 рази з інтервалом 1 тиждень. В результаті вся білокрилка «дасть спокій» рослині. Інсектицид «Актара» нешкідливий для квітів і не впливає на динаміку розвитку. А ще він не має специфічного запаху, що важливо при вирощуванні культури у теплиці чи домашніх умовах.
Боротьба зі слимаком
Цей шкідник добре відомий садівникам, які вирощують хризантему в горщиках та теплиці. На жаль, такі умови комфортні не тільки для розвитку квітки, а й розмноження слимаків. Прийнято вважати, що поява шкідливих равликів пов'язана з використанням свіжоскошеної трави та мульчі. Але від добрив не можна відмовлятися, особливо від останнього. Адже мульча відповідає за затримку вологи під рослиною, утворюючи так званий парник.
Існує кілька засобів для боротьби зі слимаком:
Картон. Розкладіть аркуш щільного картону або тонкі дощечки на підлозі на ніч. Вони слугуватимуть своєрідною пасткою, під яку слизень залізе у пошуках вологи. Вранці Ви зберете багато дорослих особин. У такий спосіб отримайте перемогу над слимаком після кількох днів боротьби;
Народні засоби. Шкідливі організми не переносять золу, тютюновий пил та мелений перець. При попаданні цих речовин молюскам доводиться скидати слиз, внаслідок чого шкідник загине. Цей метод ефективний при вирощуванні капусти та квітів. Для максимального результату рекомендуємо повністю запудрити грядку.
Поради щодо боротьби з трипсами
Ще один частий непроханий гість на цвітній та білокачанній капусті, хризантемах, особливо великоголових та зрізальних сортах. Чим раніше Ви помітите сліди діяльності комахи, тим більше шансів на її знищення. Розпізнати присутність трипс дуже просто по бутону. Якщо при його розкритті ми бачимо з'їдену серцевину, очевидно, шкідник вже «попрацював» на квітці.
У боротьбі з трипсами ефективні лише хімічні засоби:
"Енжіо";
"Топсин М" та "Акробат" - сумісні між собою і можуть змішуватися в одній ємності;
"Вертимек" - дорогий і не дуже ефективний, оскільки зупиняє шкідників лише на короткий час;
"Аквотерм" - дорогий, але висококонцентрований препарат. одного літра кошти вистачить на 20 соток;
"Боверін М" - біологічний інсектицид, який ефективний у боротьбі з трипсами.
Особисто я волію комбінувати «Боверін М» та «Актофіт». На 10 л теплої води розведіть 120 мл Боревіна та 100 мл Актафіту. Вносити засіб бажано під листом та з інтервалом 3-4 дні. Цей спосіб є найефективнішим та перевіреним часом, а також не сильно вдарить по Вашому гаманцю.
Ми будемо дуже вдячні, якщо в коментарях Ви залишите свою думку або поділіться особистим досвідом у боротьбі зі шкідниками. Нехай Ваші рослини будуть здорові! Високих урожаїв!