+38 068 8357018 +38 095 4086215

Золотой урожай из горшочка получай

Як правильно вирощувати розсаду в горщиках радить інтернет-магазин Хризантема

Кожному садівникові і агроному-любителю відомо, що складно отримати хорошу розсаду. Для цього потрібні як якісне насіння, так і правильний догляд. Крім цього важливо підібрати підходящу ємність для рослин. Спеціальні горщики чудово для цього підійдуть. Часом самостійно складно вибрати потрібний горщик для томатів з усього різноманіття. Але ми готові в цьому допомогти вам.


Вирощування розсади в горщиках дуже зручний і швидкий спосіб. В такому випадку йде менше часу на адаптацію посадкового матеріалу і його кореневої системи. Ви можете не турбуватися про пікіровки рослини, а просто потім пересадите сіянці відразу в землю. Чому ще варто віддати перевагу саме горщика? Та тому, що він допомагає зберегти цілісність кореня і знизити ймовірність появи гнилі на ньому. А ось єдиний мінус горщиків - це їх непрактичність. Іноді буває складно і незручно розмістити на підвіконні відразу велику їх кількість.


Якщо ви плануєте посадити велику кількість рослин, то краще купити горщики для розсади оптом. Багато хто стверджує, що такий варіант більш економічний. Отже, з кількістю більш-менш розібралися, пор переходити і до їх типам.


Сьогодні існує великий вибір ємностей для розсади, що дозволяє підібрати потрібний посудину для кожного типу рослини. В цілому можуть бути горщики для розсади одноразові або для багаторазового використання. Перші зазвичай виготовляються з пресованого торфу, паперу або тонкого целофану. Багаторазові ж складаються з глини і пластмаси.


Чому віддати перевагу - справа за вами. Пластик - ось їх дуже популярний матеріал для даних ємностей. Варто купити для розсади пластикові горщики, адже переваг у них немало. По-перше, вони чудово підійдуть для вирощування різних культур. По-друге, в такому посудині не ушкоджуються коріння саджанців. По-третє, не буде необхідності часто поливати рослини, адже в пластиці грунт пересихає повільно. Ще один важливий плюс - це невисока вартість такого матеріалу. Якщо вам потрібні дешеві горщики розсади - вибирайте пластик. Крім цього він дуже зносостійкий і може прослужити не один сезон.


Торф'яної горщик: плюс і мінус

Торф'яні горщики також є цілком комфортним і сучасним методом вирощування сіянців. Чому багато хто вибирає саме його? Просто тому, що така ємність здатна надійно захистити коріння рослини під час пересадки. Так, такий горщик є одноразовим. Але зате він дуже зручний і легкий. Крім цього купити торф'яної горщик для розсади можна в нашому магазині «Сhrisantema».


Пересаджувати в такі ємності дуже добре культури, які можуть довго хворіти або погано пристосовуватися до грунту. Тому для огірків, кавуна, дині або гарбуза торф'яні горщики підійдуть ідеально.


Стінки горщика мають пористу структуру, тому для рослини буде створений повноцінний повітро - водний режим. Так воно не тільки краще зійде, але і буде швидко рости.


Щоб зайвий раз не травмувати саджанець, ви просто залишаєте його в землі разом з посудиною. Тільки постарайтеся акуратно надірвати горщик, щоб коріння було легко пробиватися. Через якийсь час такий посудину розпадається в землі, прекрасно її удобрюючи.


Варто поговорити і про недоліки таких ємностей. По-перше, грунт постійно повинен бути вологим. Тільки ви не встежили - земля відстане від стінки. І тоді при поливі вода просто буде стікати повз. Але вихід і з такої ситуації є. Ставите горщик на піддоні і поливаєте його знизу. Правило одне - постійно підливайте в рослину воду. І хороший зростання розсади вам буде забезпечений.


Форма має значення

Ємностей для саджанців може бути безліч: з різними розмірами, кольорами та формами. Ви можете знайти як круглі горщики для розсади, так і квадратні. На якому горщику зупинити вибір, вирішувати вам. Варто зауважити лише, що в круглу ємність легше засипати землю, ніж в квадратну. Але місця вона займе більше. Тут вже питання зручності. А ось квадратний горщик для розсади дуже компактний, стає він щільно, але його заповнити складніше. Грунту для них вам буде потрібно трохи більше, приблизно, на 1/3.


У чому ще вирощувати розсаду?

Горщики-миски для розсади - ще один оптимальний варіант вирощування рослин, у яких горизонтально розвинена коренева система. Наприклад, вони чудово підійдуть для цибулинних рослин, хризантем, крокусів, орхідей і т.п. Якщо у рослини неглибокі і поверхневі корені, то вибирайте ємності такого типу. Крім цього, в ній не буде застоюватися в грунті волога, що також важливо для гарного врожаю.


Хороший варіант для розведення саджанців - спеціальні касети.


Касети гарні для використання, адже вони також комфортні і легкі. Виглядають вони як пластикові осередку, просто скріплені один з одним. За формою, діаметру, і розміром осередку можуть бути абсолютно різними. Це дозволяє висадити туди практично будь-яка рослина. Коштують такі ємності недорого, тому сміливо можете купити стакани для розсади оптом. Так ви і ще трохи см